سوالات متداول

سوالات متداول

در این قسمت ما برای راحتی شما پاسخ برخی از پرسش های متداول را درباره نحوه ارائه خدمات همراهِت مطرح کرده ایم که شما نیز می توانید از قسمت پایین صفحه هرگونه سوال خود را از ما بپرسید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

شما با وارد شدن به پنل کاربری خود از طریق شماره تلفن همراهتان، می توانید هر خدماتی که لازم داشته باشید را ثبت کنید.

در مورد بسته های پیش فاکتوری که هزینه آن ها مشخص نیست، شما می توانید بدون پرداخت هیچ مبلغی سفارش خود را ثبت کنید، ولی در مورد بسته هایی که قیمت تمام شده مشخص دارند، تمام هزینه خدمات به هنگام ثبت درخواست گرفته می شود و در صورت خرید اقلام پزشکی توسط پزشک یا پرستار برای بیمار، مبلغ آن بصورت جداگانه با شما محاسبه می شود.

در صفحه اول وب اپلیکیشن همراهِت، بخشی به عنوان کارپوشه همراهِت وجود دارد که می توانید تمام سوابق سفارش ها و فعالیت های خود را در آن جا مشاهده کنید.

خیر، شما می توانید به صورت آنلاین از طریق وب اپلیکیشن همراهِت و همچنین به وسیله تماس با شماره های پشتیبانی تلفنی، از خدمات ما بهره ببرید.

بله، همراهت در انتخاب کادر درمانی خود بسیار سخت گیر بوده و سعی کرده است که تمام پزشکان خود را از میان پزشکان حاذق و کارآزموده، مورد اعتماد و همچنین متبحر و اساتید دانشگاه ها انتخاب کند.

البته، شما پس از انتخاب بسته خود در قسمت خدمات با استفاده از کلید افزودن فایل ضمیمه، می توانید تصاویر مورد نظر خود را ارسال کنید.

تمامی داروها با داشتن تاییدیه و یا نسخه پزشک برای شما تهیه و ارسال می شوند. شما می توانید تصویر نسخه، عکس دارو و یا نام داروی مورد نیاز خود را برای ما ارسال کنید، پزشکان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس می گیرند و نیازهای سلامتی شما را رفع خواهند نمود.

البته، شما هر سوالی که داشته باشید را پس از ثبت درخواست می توانید از دکتر خود بپرسید.

بله، پس از آماده شدن جواب آزمایش و اطلاع رسانی شما، همکاران ما هماهنگی های لازم را انجام می دهند و به اطلاع شما می رسانند که هزینه ارسال جواب برعهده مشتری می باشد.

اگر سوالی دارید از ما بپرسید

فرم ثبت سوالات شما